top of page

Nowa instalacja elektryczna

Elektrycy z uprawnieniami E1,D1
Dostępni - zawsze odbieramy połączenia tel.
Gwarancja na wykonaną usługę - zawsze pomiar RCD
Ukończenie zlecenia na czas - bez obiektywnych przeszkód
Potrzeby klienta są dla nas najważniejsze - zawsze pytamy

Wszystkie nasze prace instalacyjne i naprawcze są oparte na Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 17.09.1999r w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych
(Dz.U.1999 nr.80 poz.912) wraz pózniejszymi poprawkami po 2016r. 

Jakość na lata

Dostęp do prądu jest w XXI wieku czymś tak naturalnym, że trudno nam sobie wyobrazić życie bez elektryczności. Dlatego tak ważnym jest, aby instalacja elektryczna w naszym domu działała sprawnie i niezawodnie.

Elekytry Miejski Wrocław - naprawia i doradza
Streszczenie tło liniowe
Nowa instalacja elektryczna w lokalu - Elektryk Wrocław

Nowe znaczy dobre

Dobrze dobrana i rozmieszczona #instalacja elektryczna daje nam zarówno duży komfort jak i bezpieczeństwo.
Instalacje elektryczne we #Wrocławiu i w okolicach 
Instalacja elektryczna to część sieci niskiego napięcia, która służy do dostarczania energii lub sygnałów do #odbiorników. Składa się on z układu #przewodów i sprzętu elektroinstalacyjnego. Istnieje kilka podziałów instalacji elektrycznych. Przykładowo, według rodzaju zasilanych odbiorników wyróżnia się instalację oświetleniową oraz siłową, a w zależności od miejsca występowania, instalacje dzieli się na przemysłowe i nieprzemysłowe. System można też sklasyfikować według sposobu wykonania na instalacje podtynkowe, wtynkowe, natynkowe, a także listwowe. Warto dodać, że w instalacjach elektrycznych występujących głównie w obiektach mieszkalnych rozróżnia się następujące elementy: przyłącze, złącze elektryczne, rozdzielnicę główną, wewnętrzną linię #zasilającą oraz instalację odbiorczą.

Jak liczymy za prace?

Modernizacja instalacji elektrycznej 

           Jeśli dotarłeś to tego tekstu oznacza,  że jestes zainteresowany i chcesz się dowiedzieć za ile może zostać wykonana nowa instalacja elektryczna.  Prace dotyczące #modernizacji sieci elektrycznej przeprowadza się zazwyczaj podczas remontów lub w momencie, kiedy przestarzała instalacja nie może już bezpiecznie obsługiwać zbyt dużej liczby podłączonych do niej urządzeń. Najczęściej problem dotyczy starego, wielkopłytowego budownictwa, ale nieprawidłowości pojawiają się również w nowoczesnych obiektach. W przypadku starszych nieruchomości zazwyczaj kłopotliwe są #aluminiowe przewody, które nie funkcjonują już odpowiednio, ponieważ ich struktura uległa zniszczeniu i nie radzą sobie z ilością dostarczanej do nich energii.

           Z kolei najczęstszą wadą występującą w nowoczesnym budownictwie jest złe ulokowanie wyłączników lub gniazdek, co wiąże się z częstym uruchamianiem bezpieczników. #Przepisy dotyczące konieczności wykonania modernizacji nie są jednoznacznie. Jednak istnieje zapis, który zobowiązuje właściciela lokalu do utrzymywania instalacji w odpowiednim stanie technicznym. Należy także zadbać o to, aby instalacja elektryczna posiadała rozdzielnicę wyposażoną w moduły ochronne, a w obwodach znajdowały się trzy przewody. Dodatkowo wszystkie łącza o średnicy nieprzekraczającej 10 mm powinny być miedziane.

Mając na uwadze współczesny postęp technologiczny zawsze staramy się dobrać instalacje tak, aby dawała nam jak największą wygodę w użytkowaniu. Przykładem może być umieszczenie w miejscu częstego przebywania mieszkańców, czyli np. kanapy w salonie, floorboxa, dyskretnej skrzynki zamontowanej w podłodze, po której otwarciu mamy dostęp zarówno do zasilania jak i np. wejścia HDMI, który jest połączony bezpośrednio z telewizorem. Daje to nam dużą wygodę, gdy np. bez ruszania się z miejsca chcemy przerzucić obraz z laptopa na ekran telewizora lub projektora, a dźwięk odbierany jest przez głośniki zamontowane w naszym suficie. Jest to jeden z wielu przykładów jak bardzo współczesne instalacje elektryczne mogą umilić i uprościć przebywanie w naszym własnym domu.

PRZYKŁAD:

#KOSZTY OGÓLE na ROK 2024 - pamiętaj, że audyt w lokalu jest bardzo ważny oraz nowy schemat podłączeń od Ciebie.

Nowa instalacja wraz z położeniem i zakupem przewodu, skrzynki bezp., zabezpieczeń wew., oraz puszek instalacyjnych:

1. w cegle                =  ok. 1100,00/10m.kw

2. żelbetonowe        = ok.  1720,00/10m.kw

3. inne, mieszkane  = ok. 1450,00/10m.kw

Wyliczamy bardzo prosto np. mieszkanie w żelbetonie (budownictwo tzw. wielka płyta)   50m powieszchni = ok.8600,00

Oprócz wygody musimy także pamiętać o bezpieczeństwie. Odpowiednio dobrana i #zamontowana instalacja, czy to elektryczna, czy odgromowa, musi spełniać wszystkie wymogi aby mogła nam posłużyć na lata bezawaryjnego użytkowania. 

 

 

 

DODATKOWO:

Aby instalacja była w pełni fukcjonalna do kolejnych kosztów i działań nalezy doliczyć i wykonać:

4. nowe połączenie z #WLZ do mieszkania(licznika) 

5. zgoda o dostawcy energii np. Tauron na np. zwiększenie mocy, wymiane licznika, modernizacja tablicy zabez.

6. zgoda o zarządcy/wspólnoty budynku, na wykonanie prac na częsciach wspólnych (klatka schodowa, elewacja)

7. po zakończeniu prac wykonanie pomiarów elektrycznych dla Towarzystwa Ubezpieczniowego, Spóldzielni, dla Siebie.

8. zgłoszenie dostawcy energii o zakończeniu prac i odesłaniu wniosku o zaplombowanie licznika energii.

              Warto zadbać o to, żeby #modernizacja instalacji elektrycznej została przeprowadzona przez fachowców, aby użytkownicy mogli bezpiecznie z niej korzystać. W przeciwnym razie może dojść do przeciążenia sieci, porażenia prądem, a w skrajnych przypadkach – nawet do pożaru. W kwestii takiej jak modernizacja instalacji elektrycznej np. we Wrocławiu , w którym można znaleźć profesjonalistów wykonujących rzetelne usługi. Eksperci na pewno dadzą gwarancję na swoją pracę oraz zaproponują konkurencyjne ceny oraz powykonawcze pomiary certyfikowanym urządzeniem z #uprawnieniami D SEP lub D SEEP - zawsze możesz zażdać okaznia cyfrowej w telefonie lub papierowej wersji #Kwalifikacji uprawniający do prac elektrycznych.
 

Wszystkie nasze prace instalacyjne i naprawcze są oparte na Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 17.09.1999r w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych
(Dz.U.1999 nr.80 poz.912) wraz pózniejszymi poprawkami po 2016r. 

bottom of page